Operacyjne powiększanie penisa – za i przeciw

Posted by admin in Operacje plastyczne, Życie seksualne on 26-04-2011

Chirurgiczne powiększanie penisaChirurgiczna metoda powiększenia prącia, stała się ostatnio bardzo popularna. Jest wykonywana w coraz większej ilości gabinetów chirurgii plastycznej. Zabieg jest dość kosztowny ale nie aż tak, by przy odrobinie inicjatywy, nie było na niego stać osobę zainteresowaną. Z resztą problem dotyczący wyboru lub rezygnacji z tej metody nie dotyczy kwestii finansowej, bo jest ona mniej istotnym aspektem. Dlaczego, więc mężczyźni wybierają taką metodę? Może powodem jest szybki efekt, utrzymujący się w zasadzie trwale, z niewielkimi wyjątkami. Szeroko rozreklamowane zalety takich zabiegów i zapewnienie o wysokiej skuteczności, połączone z przemilczeniem skutków ubocznych, o których każdy uczciwy lekarz powinien rzetelnie informować.

Niestety są one bagatelizowane. Na pewno metoda chirurgiczna jest wskazana w przypadku występowania wad narządu, które wymagają takiej interwencji, choćby ze względów zdrowotnych. Jest to też metoda z wyboru w przypadku prącia pokrytego, czyli takiego, które jest prawie w całości ukryte pod skórą i uwikłane w zrosty tkankowe, co zaburza jego rozwój. Nie ulega wątpliwości, że zabiegi takie powinny być wykonywane przez doświadczonych urologów a nie przez jakiegokolwiek chirurga plastycznego. Co do najczęściej wykonywanych zabiegów powiększenia i pogrubienia członka, na które decydują się Panowie w celu poprawienia estetyki narządu, to większość wykonywana jest podobną metodą. W celu wydłużenia prącia nacina się więzadło wieszadłowe i procowate prącia, co pozwala wyłonić na powierzchnię część penisa, znajdującą się pod powłokami. Efekt zabiegu zależny jest od warunków anatomicznych, można w ten sposób uzyskać od 2-5 cm długości w spoczynku. W czasie erekcji tak powiększony członek nie uzyskuje jednak dodatkowych centymetrów lub wydłuża się nieznacznie. Sposobem na pogrubienie członka jest zazwyczaj inplantacja komórek tłuszczowych, pochodzących z innych części ciała, np. pośladków, stosuje się też zastrzyki z silikonu lub ostatnio preparaty kwasu hialuronowego.

Skutki takiego pogrubienia nie są permanentne i zależnie od metody i organizmu pacjenta, trzeba je po jakimś czasie powtórzyć. Daje ono poza tym efekt optyczny ale w dotyku powierzchnia penisa jest nieco miękka i może z czasem stać się nierówna. Znieczulenie do zabiegu jest krótkotrwałe, zazwyczaj miejscowe i zwykle nie daje skutków ubocznych. Najwięcej powikłań związanych jest z błędami lekarzy, wykonujących zabieg. Może bowiem dojść do uszkodzenie naczyń zaopatrujących okolice intymne lub do uszkodzenia włókien nerwowych, tej okolicy. Wynikiem tego mogą być trwałe zaburzenia erekcji i ejakulacji a nawet całkowita impotencja. Zdarza się też, że rana się zainfekuje i gojenie nie przebiega prawidłowo, pozostawiając blizny i przykurcze, dające zaburzenia czucia powierzchniowego, bolesność wzwodu lub przykurczowe skrzywienie prącia. W takich sytuacjach konieczna jest kolejna korekta, która przynajmniej częściowo usunie negatywne skutki. W każdym razie jeżeli już ktoś zdecyduje się na interwencję chirurgiczną, to należy wybrać gabinet z wieloletnią praktyką, cieszący się dobrą opinią i jeśli to możliwe dysponującym chirurgiem ze specjalizacją urologiczną. Zapewni to maksymalne bezpieczeństwo i oczekiwane efekty zabiegu.

Tagi: , , , , , ,

Wyślij komentarz